Nová deska je tu!

Sesbírali jsme české a moravské lidové písně, ve kterých poletuje vlaštovka a vytvořili docela něžné aranže pro tři ženské hlasy, kytaru, housle a violoncello. Hrají a zpívají Eva Kratochvílová, Lenka Filipová, Mirka Vyplašilová, Michal Dalecký.

Požádali jsme své české babičky, aby nám pověděly pár slov o vlaštovkách. Vyprávěly vždy poutavě a něžně. Zjistili jsme, že podobně o vlaštovkách vypráví i německé a španělské babičky! A že se o nich všude zpívají prastaré písně. Dvě z nich můžete slyšet na naší desce.  

Co se vám může stát? Můžete se nadchnout pro vlaštovky. Můžete se naučit krásné lidovky. Můžete se zamilovat do Michala Daleckého. Můžete se nechat překvapit pikantními fakty ze života vlaštovek. Můžete přemýšlet o tom, komu náš svět patří. Můžete dostat jedničku ze zeměpisu a z biologie. Můžete si nechat vyrazit dech... 

Na začátku nás okouzlily písně a vlaštovčí let. Pak nás fascinovala představa, že vlaštovku vnímáme jako naši a ona zatím oblétá celý svět. Při práci na písních a textu vyplulo na povrch téma domova. A ve spodním proudu i otázka, kolik toho máme a můžeme v životě kontrolovat a plánovat. Vlaštovka doletí od nás až do Afriky a z Afriky zase zpátky. Kdyby si to měla rozmyslet, určitě by to vzdala. I o tom je náš/její příběh.  

Naše desky mají i v obchodech! V některých... 

Spřátelili jsme se s vrchním českým "vlaštovkologem" Jaroslavem Cepákem, odborníkem i nadšencem z Kroužkovací stanice Národního muzea v Praze, který nám odpověděl na tisíc otázek o skutečném životě vlaštovek.

Tato fakta se vsákla do fantastického příběhu o setkání vlaštovky a člověka. V hlavních rolích Michal Dalecký a Filipína Cimrová.


Vlaštovky, Angatara i Královničky si můžete koupit třeba v brněnské parádě s vlnou a axolotly:)

A samozřejmě nás Angatar zavedl i do Grónské země v Jablonci nad Nisou:)